• info@sakimetal.com.tr
  • +90 555 182 91 03

Hurda

Hurda

Hurda

Hurda türevleri olarak en yüksek değerli olanlar metal türevleridir. Hurda, birçok kişinin bildiğinin aksine geri dönüşebilir malzemelerdir. Çoğu insan hurdanın artık kullanılamaz, iş görmez olduğunu düşünür.  Hurda, kullanım dışında olan malzemenin posasıdır. Hurda birçok materyali içinde barındırabilir. Hurda birçok maddeden oluşabildiği gibi birden fazla malzemeden de oluşabilir. Gümüzde en değerli hurda maddeleri ise metal hurdalarıdır.  Ancak bilinenin aksine hurda, doğayı korumak ve ülke ekonomisine gelir sağlamak için gerçekleştirilen bir hizmettir. 

 Hurda çeşitleri oldukça çok olup, piyasada en çok geri dönüşüme yatkın olan ve tercih edilenleri; metal hurdası, plastik hurdası, otomobil hurdası, elektronik alet hurdası, bilgisayar hurdası, kağıt hurdası olarak sıralanabilir. Ancak bunlar arasında özellikle kâğıt hurdası ve metal hurdası eskiden beri en çok talep gören hurda çeşitleridir. Ama son yıllarda elektronik eşya hurdası ve bilgisayar hurdası da, hurda toplama piyasalarında fiyatlandırılarak kendi kategorilerini oluşturmuşlardır.

Demir, çelik, bakır, kurşun gibi metaller
Kağıt, plastik, kauçuk, cam ürünleri
Polyester, eskimiş otomobil lastikleri
Endüstriyel atıklar
Otomotiv yedek parça hurdaları
Ahşap tahta hurdaları
Paslanmaz metaller hurda olarak nitelendirilir ve geri dönüşüme gönderilerek metallerin tekrar kazanılması amaçlanır.

 ihtiyaçlarını karşılayacak hurdaya ödenecek döviz miktarının ülkemizde kalmasını sağlayacaktır. Bu hurdaların geri kazanımı, kullanılan enerjiden büyük ölçüde tasarruf sağlayacaktır. Tüm bu nedenlerden hurdanın ekonomiye olan katkısı çok büyüktür.

 

Saki Metal Hurda Antalya Hurdacılar sitesinde 2000 yılının başından bu yana Bakır Hurda, Demir Hurda, Akü Hurdası, Krom Hurda, Plastik Hurda, Söküm İşleri, Yıkım İşleri, Otel Malzemeleri, Restaurant Malzemeleri, Cafe Malzemeleri, Sera Hurdası, Bina Yıkımı, İnşaat Hurdası, İnşaat Malzemeleri alanında hizmet vermektedir. Antalya bölgesinde Hurda Fiyatları, Hurda Bakır Fiyatları, Hurda Demir Fiyatı, Hurda Kablo Fiyatları, Hurda Demir Profil Fiyatları, Hafriyat Yıkım, Hurda Kilogram Fiyatı, Güncel hurda fiyatları, Sarı Hurda, Hurda, Hurdacı, İkinci El Cafe, Otel, Restaurant Malzemeleri, Hurda Kg Fiyatı denilince akla ilk Saki Metal Hurda gelir.

> > > >
Bizi Arayın